Yëgle yu

  1. eksmitować
  2. eksmitować
  3. ndk
  4. -

Indicative mode

Luy ñëwi/Teew bu woyof/
  1. eksmituję
  2. eksmitujesz
  3. eksmituje
  4. eksmituje
  5. eksmituje
  6. eksmitujemy
  7. eksmitujecie
  8. eksmitują

Wéy bu woyof

Bennaan
  1. eksmitowałem
  2. eksmitowałeś
  3. eksmitował
  4. eksmitowała
  5. eksmitowało
Masculine form
  1. eksmitowaliśmy
  2. eksmitowaliście
  3. eksmitowali
Melo wu jigéenu
  1. eksmitowałyśmy
  2. eksmitowałyście
  3. eksmitowały

Future Perfect

Bennaan
  1. będę eksmitował
  2. będziesz eksmitował
  3. będzie eksmitował
  4. będzie eksmitowała
  5. będzie eksmitowało
Masculine form
  1. będziemy eksmitowali
  2. będziecie eksmitowali
  3. będą eksmitowali
Melo wu jigéenu
  1. będziemy eksmitowały
  2. będziecie eksmitowały
  3. będą eksmitowały

Digle

  1. eksmituj
  2. eksmituje
  3. eksmitujmy
  4. eksmitujcie
  5. eksmitują

Subjunctive

Bennaan
  1. eksmitowałbym
  2. eksmitowałbyś
  3. eksmitowałby
  4. eksmitowałaby
  5. eksmitowałoby
Masculine form
  1. eksmitowalibyśmy
  2. eksmitowalibyście
  3. eksmitowaliby
Melo wu jigéenu
  1. eksmitowałybyśmy
  2. eksmitowałybyście
  3. eksmitowałyby
Impersonal form
  1. eksmitowano
Turu Aji-jëf
  1. eksmitujący
  2. eksmitowany
  3. eksmitując
  4. -
Verbal noun
  1. eksmitowanie
Melo wu jigéenu wu wéy
  1. eksmitowałam
  2. eksmitowałaś
Melo wu jigéenu wuy ñëwi
  1. eksmitowała
  2. eksmitowała
Feminine subjunctive form
  1. eksmitowałabym
  2. eksmitowałabyś