Yëgle yu

  1. ubezpieczyć
  2. dk
  3. -

Indicative mode

Luy ñëwi/Teew bu woyof/
  1. ubezpieczę
  2. ubezpieczysz
  3. ubezpieczy
  4. ubezpieczy
  5. ubezpieczy
  6. ubezpieczymy
  7. ubezpieczycie
  8. ubezpieczą

Wéy bu woyof

Bennaan
  1. ubezpieczyłem
  2. ubezpieczyłeś
  3. ubezpieczył
  4. ubezpieczyła
  5. ubezpieczyło
Masculine form
  1. ubezpieczyliśmy
  2. ubezpieczyliście
  3. ubezpieczyli
Melo wu jigéenu
  1. ubezpieczyłyśmy
  2. ubezpieczyłyście
  3. ubezpieczyły

Future Perfect

Bennaan
  1. będę ubezpieczę
  2. będziesz ubezpieczysz
  3. będzie ubezpieczy
  4. będzie ubezpieczy
  5. będzie ubezpieczy
Masculine form
  1. będziemy ubezpieczymy
  2. będziecie ubezpieczycie
  3. będą ubezpieczą
Melo wu jigéenu
  1. będziemy ubezpieczymy
  2. będziecie ubezpieczycie
  3. będą ubezpieczą

Digle

  1. ubezpiecz
  2. ubezpieczy
  3. ubezpieczmy
  4. ubezpieczcie
  5. ubezpieczą

Subjunctive

Bennaan
  1. ubezpieczyłbym
  2. ubezpieczyłbyś
  3. ubezpieczyłby
  4. ubezpieczyłaby
  5. ubezpieczyłoby
Masculine form
  1. ubezpieczylibyśmy
  2. ubezpieczylibyście
  3. ubezpieczyliby
Melo wu jigéenu
  1. ubezpieczyłybyśmy
  2. ubezpieczyłybyście
  3. ubezpieczyłyby
Impersonal form
  1. ubezpieczono
Turu Aji-jëf
  1. -
  2. ubezpieczony
  3. -
  4. ubezpieczywszy
Verbal noun
  1. ubezpieczenie
Melo wu jigéenu wu wéy
  1. ubezpieczyłam
  2. ubezpieczyłaś
Melo wu jigéenu wuy ñëwi
  1. ubezpieczyła
  2. ubezpieczyła
Feminine subjunctive form
  1. ubezpieczyłabym
  2. ubezpieczyłabyś