Yëgle yu

  1. objaśniać
  2. objaśniać
  3. ndk
  4. objaśnić

Indicative mode

Luy ñëwi/Teew bu woyof/
  1. objaśniam
  2. objaśniasz
  3. objaśnia
  4. objaśnia
  5. objaśnia
  6. objaśniamy
  7. objaśniacie
  8. objaśniają

Wéy bu woyof

Bennaan
  1. objaśniałem
  2. objaśniałeś
  3. objaśniał
  4. objaśniała
  5. objaśniało
Masculine form
  1. objaśnialiśmy
  2. objaśnialiście
  3. objaśniali
Melo wu jigéenu
  1. objaśniałyśmy
  2. objaśniałyście
  3. objaśniały

Future Perfect

Bennaan
  1. będę objaśniał
  2. będziesz objaśniał
  3. będzie objaśniał
  4. będzie objaśniała
  5. będzie objaśniało
Masculine form
  1. będziemy objaśniali
  2. będziecie objaśniali
  3. będą objaśniali
Melo wu jigéenu
  1. będziemy objaśniały
  2. będziecie objaśniały
  3. będą objaśniały

Digle

  1. objaśniaj
  2. objaśnia
  3. objaśniajmy
  4. objaśniajcie
  5. objaśniają

Subjunctive

Bennaan
  1. objaśniałbym
  2. objaśniałbyś
  3. objaśniałby
  4. objaśniałaby
  5. objaśniałoby
Masculine form
  1. objaśnialibyśmy
  2. objaśnialibyście
  3. objaśnialiby
Melo wu jigéenu
  1. objaśniałybyśmy
  2. objaśniałybyście
  3. objaśniałyby
Impersonal form
  1. objaśniano
Turu Aji-jëf
  1. objaśniający
  2. objaśniany
  3. objaśniając
  4. -
Verbal noun
  1. objaśnianie
Melo wu jigéenu wu wéy
  1. objaśniałam
  2. objaśniałaś
Melo wu jigéenu wuy ñëwi
  1. objaśniała
  2. objaśniała
Feminine subjunctive form
  1. objaśniałabym
  2. objaśniałabyś