Yëgle yu

  1. chwytać
  2. chwytać
  3. ndk
  4. chwycić

Indicative mode

Luy ñëwi/Teew bu woyof/
  1. chwytam
  2. chwytasz
  3. chwyta
  4. chwyta
  5. chwyta
  6. chwytamy
  7. chwytacie
  8. chwytają

Wéy bu woyof

Bennaan
  1. chwytałem
  2. chwytałeś
  3. chwytał
  4. chwytała
  5. chwytało
Masculine form
  1. chwytaliśmy
  2. chwytaliście
  3. chwytali
Melo wu jigéenu
  1. chwytałyśmy
  2. chwytałyście
  3. chwytały

Future Perfect

Bennaan
  1. będę chwytał
  2. będziesz chwytał
  3. będzie chwytał
  4. będzie chwytała
  5. będzie chwytało
Masculine form
  1. będziemy chwytali
  2. będziecie chwytali
  3. będą chwytali
Melo wu jigéenu
  1. będziemy chwytały
  2. będziecie chwytały
  3. będą chwytały

Digle

  1. chwytaj
  2. chwyta
  3. chwytajmy
  4. chwytajcie
  5. chwytają

Subjunctive

Bennaan
  1. chwytałbym
  2. chwytałbyś
  3. chwytałby
  4. chwytałaby
  5. chwytałoby
Masculine form
  1. chwytalibyśmy
  2. chwytalibyście
  3. chwytaliby
Melo wu jigéenu
  1. chwytałybyśmy
  2. chwytałybyście
  3. chwytałyby
Impersonal form
  1. chwytano
Turu Aji-jëf
  1. chwytający
  2. chwytany
  3. chwytając
  4. -
Verbal noun
  1. chwytanie
Melo wu jigéenu wu wéy
  1. chwytałam
  2. chwytałaś
Melo wu jigéenu wuy ñëwi
  1. chwytała
  2. chwytała
Feminine subjunctive form
  1. chwytałabym
  2. chwytałabyś