Yëgle yu

  1. chwycić
  2. dk
  3. chwytać

Indicative mode

Luy ñëwi/Teew bu woyof/
  1. chwycę
  2. chwycisz
  3. chwyci
  4. chwyci
  5. chwyci
  6. chwycimy
  7. chwycicie
  8. chwycą

Wéy bu woyof

Bennaan
  1. chwyciłem
  2. chwyciłeś
  3. chwycił
  4. chwyciła
  5. chwyciło
Masculine form
  1. chwyciliśmy
  2. chwyciliście
  3. chwycili
Melo wu jigéenu
  1. chwyciłyśmy
  2. chwyciłyście
  3. chwyciły

Future Perfect

Bennaan
  1. będę chwycę
  2. będziesz chwycisz
  3. będzie chwyci
  4. będzie chwyci
  5. będzie chwyci
Masculine form
  1. będziemy chwycimy
  2. będziecie chwycicie
  3. będą chwycą
Melo wu jigéenu
  1. będziemy chwycimy
  2. będziecie chwycicie
  3. będą chwycą

Digle

  1. chwyć
  2. chwyci
  3. chwyćmy
  4. chwyćcie
  5. chwycą

Subjunctive

Bennaan
  1. chwyciłbym
  2. chwyciłbyś
  3. chwyciłby
  4. chwyciłaby
  5. chwyciłoby
Masculine form
  1. chwycilibyśmy
  2. chwycilibyście
  3. chwyciliby
Melo wu jigéenu
  1. chwyciłybyśmy
  2. chwyciłybyście
  3. chwyciłyby
Impersonal form
  1. chwycono
Turu Aji-jëf
  1. -
  2. chwycony
  3. -
  4. chwyciwszy
Verbal noun
  1. chwycenie
Melo wu jigéenu wu wéy
  1. chwyciłam
  2. chwyciłaś
Melo wu jigéenu wuy ñëwi
  1. -
  2. -
Feminine subjunctive form
  1. chwyciłabym
  2. chwyciłabyś