Infinitiv ịbịaketa

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m abịaketa M na-abịaketa   Ị na-abịaketa Ọ na-abịaketa
Perfekt A - A -   Ị bịaketago Ọ bịaketago
Präteritum A -   M bịaketago Ị bịaketara Ọ bịaketara
Futur A ga m abịaketa M ga abịaketa   Ị ga abịaketa Ọ ga abịaketa
Konditional M kaara ịbịaketa     Ị kaara ịbịaketa Ọ kaara ịbịaketa
Imperativ       Bịaketaa  
Hortativ Kaa m bịaketaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-abịaketa Ụnụ na-abịaketa Ha na-abịaketa
Perfekt Anyị a-bịaketago Ụnụ a-bịaketago Ha a-bịaketago
Präteritum Anyị bịaketara Ụnụ bịaketara Ha bịaketara
Futur Anyị ga abịaketa Ụnụ ga abịaketa Ha ga abịaketa
Konditional Anyị kaara ịbịaketa Ụnụ kaara ịbịaketa Ha kaara ịbịaketa
Imperativ   Bịaketaanu  
Hortativ Kaa anyị bịaketaa   Ha bịaketaa