Yëgle yu

  1. zatrzymać
  2. dk
  3. -

Indicative mode

Luy ñëwi/Teew bu woyof/
  1. zatrzymam
  2. zatrzymasz
  3. zatrzyma
  4. zatrzyma
  5. zatrzyma
  6. zatrzymamy
  7. zatrzymacie
  8. zatrzymają

Wéy bu woyof

Bennaan
  1. zatrzymałem
  2. zatrzymałeś
  3. zatrzymał
  4. zatrzymała
  5. zatrzymało
Masculine form
  1. zatrzymaliśmy
  2. zatrzymaliście
  3. zatrzymali
Melo wu jigéenu
  1. zatrzymałyśmy
  2. zatrzymałyście
  3. zatrzymały

Future Perfect

Bennaan
  1. będę zatrzymam
  2. będziesz zatrzymasz
  3. będzie zatrzyma
  4. będzie zatrzyma
  5. będzie zatrzyma
Masculine form
  1. będziemy zatrzymamy
  2. będziecie zatrzymacie
  3. będą zatrzymają
Melo wu jigéenu
  1. będziemy zatrzymamy
  2. będziecie zatrzymacie
  3. będą zatrzymają

Digle

  1. zatrzymaj
  2. zatrzyma
  3. zatrzymajmy
  4. zatrzymajcie
  5. zatrzymają

Subjunctive

Bennaan
  1. zatrzymałbym
  2. zatrzymałbyś
  3. zatrzymałby
  4. zatrzymałaby
  5. zatrzymałoby
Masculine form
  1. zatrzymalibyśmy
  2. zatrzymalibyście
  3. zatrzymaliby
Melo wu jigéenu
  1. zatrzymałybyśmy
  2. zatrzymałybyście
  3. zatrzymałyby
Impersonal form
  1. zatrzymano
Turu Aji-jëf
  1. -
  2. zatrzymany
  3. -
  4. zatrzymawszy
Verbal noun
  1. zatrzymanie
Melo wu jigéenu wu wéy
  1. zatrzymałam
  2. zatrzymałaś
Melo wu jigéenu wuy ñëwi
  1. zatrzymała
  2. zatrzymała
Feminine subjunctive form
  1. zatrzymałabym
  2. zatrzymałabyś