Yëgle yu

  1. wstrzymać
  2. dk
  3. -

Indicative mode

Luy ñëwi/Teew bu woyof/
  1. wstrzymam
  2. wstrzymasz
  3. wstrzyma
  4. wstrzyma
  5. wstrzyma
  6. wstrzymamy
  7. wstrzymacie
  8. wstrzymają

Wéy bu woyof

Bennaan
  1. wstrzymałem
  2. wstrzymałeś
  3. wstrzymał
  4. wstrzymała
  5. wstrzymało
Masculine form
  1. wstrzymaliśmy
  2. wstrzymaliście
  3. wstrzymali
Melo wu jigéenu
  1. wstrzymałyśmy
  2. wstrzymałyście
  3. wstrzymały

Future Perfect

Bennaan
  1. będę wstrzymam
  2. będziesz wstrzymasz
  3. będzie wstrzyma
  4. będzie wstrzyma
  5. będzie wstrzyma
Masculine form
  1. będziemy wstrzymamy
  2. będziecie wstrzymacie
  3. będą wstrzymają
Melo wu jigéenu
  1. będziemy wstrzymamy
  2. będziecie wstrzymacie
  3. będą wstrzymają

Digle

  1. wstrzymaj
  2. wstrzyma
  3. wstrzymajmy
  4. wstrzymajcie
  5. wstrzymają

Subjunctive

Bennaan
  1. wstrzymałbym
  2. wstrzymałbyś
  3. wstrzymałby
  4. wstrzymałaby
  5. wstrzymałoby
Masculine form
  1. wstrzymalibyśmy
  2. wstrzymalibyście
  3. wstrzymaliby
Melo wu jigéenu
  1. wstrzymałybyśmy
  2. wstrzymałybyście
  3. wstrzymałyby
Impersonal form
  1. wstrzymano
Turu Aji-jëf
  1. -
  2. wstrzymany
  3. -
  4. wstrzymawszy
Verbal noun
  1. wstrzymanie
Melo wu jigéenu wu wéy
  1. wstrzymałam
  2. wstrzymałaś
Melo wu jigéenu wuy ñëwi
  1. wstrzymała
  2. wstrzymała
Feminine subjunctive form
  1. wstrzymałabym
  2. wstrzymałabyś