Yëgle yu

  1. wytworzyć
  2. dk
  3. -

Indicative mode

Luy ñëwi/Teew bu woyof/
  1. wytworzę
  2. wytworzysz
  3. wytworzy
  4. wytworzy
  5. wytworzy
  6. wytworzymy
  7. wytworzycie
  8. wytworzą

Wéy bu woyof

Bennaan
  1. wytworzyłem
  2. wytworzyłeś
  3. wytworzył
  4. wytworzyła
  5. wytworzyło
Masculine form
  1. wytworzyliśmy
  2. wytworzyliście
  3. wytworzyli
Melo wu jigéenu
  1. wytworzyłyśmy
  2. wytworzyłyście
  3. wytworzyły

Future Perfect

Bennaan
  1. będę wytworzę
  2. będziesz wytworzysz
  3. będzie wytworzy
  4. będzie wytworzy
  5. będzie wytworzy
Masculine form
  1. będziemy wytworzymy
  2. będziecie wytworzycie
  3. będą wytworzą
Melo wu jigéenu
  1. będziemy wytworzymy
  2. będziecie wytworzycie
  3. będą wytworzą

Digle

  1. wytwórz
  2. wytworzy
  3. wytwórzmy
  4. wytwórzcie
  5. wytworzą

Subjunctive

Bennaan
  1. wytworzyłbym
  2. wytworzyłbyś
  3. wytworzyłby
  4. wytworzyłaby
  5. wytworzyłoby
Masculine form
  1. wytworzylibyśmy
  2. wytworzylibyście
  3. wytworzyliby
Melo wu jigéenu
  1. wytworzyłybyśmy
  2. wytworzyłybyście
  3. wytworzyłyby
Impersonal form
  1. wytworzono
Turu Aji-jëf
  1. -
  2. wytworzony
  3. -
  4. wytworzywszy
Verbal noun
  1. wytworzenie
Melo wu jigéenu wu wéy
  1. wytworzyłam
  2. wytworzyłaś
Melo wu jigéenu wuy ñëwi
  1. wytworzyła
  2. wytworzyła
Feminine subjunctive form
  1. wytworzyłabym
  2. wytworzyłabyś