Yëgle yu

  1. wytwarzać
  2. wytwarzać
  3. ndk
  4. -

Indicative mode

Luy ñëwi/Teew bu woyof/
  1. wytwarzam
  2. wytwarzasz
  3. wytwarza
  4. wytwarza
  5. wytwarza
  6. wytwarzamy
  7. wytwarzacie
  8. wytwarzają

Wéy bu woyof

Bennaan
  1. wytwarzałem
  2. wytwarzałeś
  3. wytwarzał
  4. wytwarzała
  5. wytwarzało
Masculine form
  1. wytwarzaliśmy
  2. wytwarzaliście
  3. wytwarzali
Melo wu jigéenu
  1. wytwarzałyśmy
  2. wytwarzałyście
  3. wytwarzały

Future Perfect

Bennaan
  1. będę wytwarzał
  2. będziesz wytwarzał
  3. będzie wytwarzał
  4. będzie wytwarzała
  5. będzie wytwarzało
Masculine form
  1. będziemy wytwarzali
  2. będziecie wytwarzali
  3. będą wytwarzali
Melo wu jigéenu
  1. będziemy wytwarzały
  2. będziecie wytwarzały
  3. będą wytwarzały

Digle

  1. wytwarzaj
  2. wytwarza
  3. wytwarzajmy
  4. wytwarzajcie
  5. wytwarzają

Subjunctive

Bennaan
  1. wytwarzałbym
  2. wytwarzałbyś
  3. wytwarzałby
  4. wytwarzałaby
  5. wytwarzałoby
Masculine form
  1. wytwarzalibyśmy
  2. wytwarzalibyście
  3. wytwarzaliby
Melo wu jigéenu
  1. wytwarzałybyśmy
  2. wytwarzałybyście
  3. wytwarzałyby
Impersonal form
  1. wytwarzano
Turu Aji-jëf
  1. wytwarzający
  2. wytwarzany
  3. wytwarzając
  4. -
Verbal noun
  1. wytwarzanie
Melo wu jigéenu wu wéy
  1. wytwarzałam
  2. wytwarzałaś
Melo wu jigéenu wuy ñëwi
  1. wytwarzała
  2. wytwarzała
Feminine subjunctive form
  1. wytwarzałabym
  2. wytwarzałabyś