Yëgle yu

  1. wyprodukować
  2. dk
  3. -

Indicative mode

Luy ñëwi/Teew bu woyof/
  1. wyprodukuję
  2. wyprodukujesz
  3. wyprodukuje
  4. wyprodukuje
  5. wyprodukuje
  6. wyprodukujemy
  7. wyprodukujecie
  8. wyprodukują

Wéy bu woyof

Bennaan
  1. wyprodukowałem
  2. wyprodukowałeś
  3. wyprodukował
  4. wyprodukowała
  5. wyprodukowało
Masculine form
  1. wyprodukowaliśmy
  2. wyprodukowaliście
  3. wyprodukowali
Melo wu jigéenu
  1. wyprodukowałyśmy
  2. wyprodukowałyście
  3. wyprodukowały

Future Perfect

Bennaan
  1. będę wyprodukuję
  2. będziesz wyprodukujesz
  3. będzie wyprodukuje
  4. będzie wyprodukuje
  5. będzie wyprodukuje
Masculine form
  1. będziemy wyprodukujemy
  2. będziecie wyprodukujecie
  3. będą wyprodukują
Melo wu jigéenu
  1. będziemy wyprodukujemy
  2. będziecie wyprodukujecie
  3. będą wyprodukują

Digle

  1. wyprodukuj
  2. wyprodukuje
  3. wyprodukujmy
  4. wyprodukujcie
  5. wyprodukują

Subjunctive

Bennaan
  1. wyprodukowałbym
  2. wyprodukowałbyś
  3. wyprodukowałby
  4. wyprodukowałaby
  5. wyprodukowałoby
Masculine form
  1. wyprodukowalibyśmy
  2. wyprodukowalibyście
  3. wyprodukowaliby
Melo wu jigéenu
  1. wyprodukowałybyśmy
  2. wyprodukowałybyście
  3. wyprodukowałyby
Impersonal form
  1. wyprodukowano
Turu Aji-jëf
  1. -
  2. wyprodukowany
  3. -
  4. wyprodukowawszy
Verbal noun
  1. wyprodukowanie
Melo wu jigéenu wu wéy
  1. wyprodukowałam
  2. wyprodukowałaś
Melo wu jigéenu wuy ñëwi
  1. wyprodukowała
  2. wyprodukowała
Feminine subjunctive form
  1. wyprodukowałabym
  2. wyprodukowałabyś